Skanowanie także Digitalizacja – co to takiego ?

Metoda ta polega na wprowadzeniu do pamięci komputera tradycyjnych, drukowanych lub rękopiśmiennych materiałów bibliotecznych lub archiwalnych w postaci danych cyfrowych metodą skanowania. To nic innego, jak przeniesienie dokumentów, książek itp. na format cyfrowy.

Dlaczego digitalizacja jest tak ważna i potrzebna?

Digitalizacja służy przede wszystkim zabezpieczeniu ważnych i cennych dokumentów archiwalnych, tych w formie papierowej. Kolejną korzyścią, jaką za sobą ciągnie to obniżenie kosztów zużycia papierów, tonerów itd. Po drugie to oszczędność czasu, jaki wcześniej przeznaczało się na przeglądanie faktur, umów, dokumentów. Wystarczy wprowadzić dokumenty na dysk i dzięki wpisanemu hasłu, odpowiedniemu filtrowi znajdziemy to czego potrzebujemy w krótkim czasie. Do tej pory nie było prostszego, łatwiejszego, szybszego sposobu na gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie danych.

Książki / Zbiory biblioteczne

Profesjonalnie podchodzimy do wszystkich zleceń od tych małych pojedynczych po całe zbiory książek. Masz duże zamówienie – napisz do nas, a przygotujemy atrakcyjną ofertę specjalnie dla Ciebie.

Podręczniki

Nie chcesz nosić dodatkowych kilogramów w plecaku – możesz wszystkie książki mieć na tablecie.

Rękopisy

Papier i atrament – z notatkami i pamiętnikami też sobie poradzimy.